Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Nema predaje

Totalno drugačije je rukovodstvo Hamburga zamišljalo ovu sezonu. Tim je tako selektiran da bez većih problema uđe u doigravanje, a tražila se i koja pobeda više u Eurokupu za razliku od prethodne takmičarske kampanje. Za trenera je imenovan Raul Korner, ali kako nije išlo sve onako kako je planirano, austrijski selektor je dobio otkaz. Ekipa je u seriji od tri prvenstvena poraza, a od dolaska novog trenera Benka Braloskija , Tauersi još nisu slavili u šampionatu. Nadu u bolje dane, ulilo im jwe gostovanje u Poljskoj , gde su deklasirali Šljonsk.

Frankfurt nije u ništa boljoj sutuaciji. Ove dve vezane tekme na domaćem parketu, biće jedne od ključnih u sezoni. Ukoliko se savladaju Tauersi i Hajdelberg, „mirisaće“,na opstanak. U slučaju samo jednog trijumfa predstoji ogromna borba do kraja . A ako se izgube obe utakmice, onda neka je Skajlajnersima bog u pomoći….

Ponovo u sastavu nijde bilo Tubutisa,, a već duže je odsutan Breneke, tako da je ovo saxstav sa kojim će Frankfurt najverovatnije dočekati i kraj sezone. Obe ekipe su na početku, krenule sa „smal-ball“, petorkama. Još jedno iznenađenje za svog kolegu imao je trener Hamburga Barloski koji je postavio zonsku odbranu. U takvoj konstalaciji snaga bolje su se snašli Tauersi koji su u 6 minutu vodili sa 20-9.Domaći sastav je delovao kao da su svi „ustaki na levu nogu“. Rival ih je „ubijao“, ofanzivnim skokom, boljom postavkom igre, a koliko toliko Frankfurt je živeo od šuta za tri poena. Saberi-oduzmi 32-21 za Hamburg, nakon 10 minuta i nedeluje toliko loše za očajne Skajlajnerse.

I početak drugog kvartala prošao je u znaku gostiju. Sjajno je igrom Tauersa dirigovao mladi Slovenac Žiga Samar, koji je pod ugovorom sa Albom, na pozajmici u Hamburgu. Frankfurt je na takvu igru ostao bez odgovora, te gosti imaju lepih plus 17 (38-21). E , kada je već „vrag odneo šalu“, na utakmicu su „stigli“, i Skajljanersi.Serijom 8-0, su se za kratko vratili u meč, ali je rival uzvratio „ribrejkom“, 6-0.Jedino što je bilo dobro u igri domaćih je šut sa perimetra. Problem je „kriminalna“ ,odbrana koja je dozvolila Hamburgu čak 54 poena. Frankfurt je dao 40 i nije to ulivalo veliku nadu na poluvremenu.

U nastavku trener Hamink iz petorke je izostavio svog najboljeg strelca Belijauskasa.Želeo je holanski stručnjak da dobije čvrstinu u odbrani, što je donekle i uspeo. Naravno trpe je napad. Šut nije služio kao u prvom poluvremenu, a čudi me da se nije probalo malo igrati i preko Meta Harmsa. Kada se igra dobro i angažovano u odbrani, uvek stiže i rezultat. Defanzivno maksimalno ozbiljan Frankfurt u ovoj deonici, uspeo je da se ponovo vrati u utakmicu. Ritam je davao Kvantez Robertson, i to se vrlo brzo primetilo i na semaforu. Nakon tri četvrtine Hamburg vodi sa 72-66

Videlo se u tim trenutcima da je momentum na strani domaćih. Nastavili su oni sa dobrom igrom i u četvrtoj deonici prišli na samo minus 1 (78-79), ali nisu realizovali tri napada da preuzmu vođstvo, i čini miu se prelome utakmicu.Proključala je dvorana kada je 36 munutu Obijase pogodio za 82-81 u korist Skajlajnersa. Atmosfera u dvorani je postala fenomenalna, sa razglasa se čuo AC-Dc i sve je nagoveštavalo da gostima više nema spasa. Tako je i bilo , Skajlajnersi serijom 6-0 odlaze na ogromnih 88-82, lome utakmicu, i stižu do pete pobedse u prvenstvu 97-93

Već u sredu se igra utakmica 18. Kola. U jednom od najvažnih mečeva sezone u Frankfurt stiže Hajdelberg.Susret je na programu od 19. časova