Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Napadačkom rapsodijom do pobede

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Tradicija duela sa Bajrojtom nije nagoveštava ništa dobro po Skajlajnerse. Od predhodnih 19 mečeva Bavarci su dobili dvanaest, a još bolni podatak je da su tri puta u poslednjih četri susreta svaladali večerašnjeg rivala.

Tradicija je jedno, a parket nešto sasvim drugo. Jeste Media poznata kao tim koji igra u stilu trči i pucaj, sa kratkim napadima . a da odbrana u glavama njihovih igrača nije primarna tema.Već od starta videli smo upravo takvu utakmicu. Bilo je evidentno da je kordinacija spoljne i unutrašnje linije Skajlajnersa odlično funkciniše. Takođe dalo se nagovestiti da ćemo gledati "revolveraški obračun" dva raspoložena protivnika.

Iako su momci iz Frankfurta u prvih deset minuta za dve šutirali savršenih 9-9, na prvu pauzu su otišli sa zaostatkom (24-28). Pored dobrog napada, problem se krio u lošoj odbrani, i šest izgubljenih lopti u prvom kvartalu.

>>ZUR FOTOGALERIE DES SPIELS<<

Kada su početkom drugog kvotera gosti poveli sa 30-25, Sebastijan Glajm reagovao je tajmautom. Ono što smo posle tog minuta odmora videli je sigurno najbolji Frankfurt u nekoliko poslednjih sezona.

"Sipali" su domaćini i za dva i tri poena, asistirali, a igra u odbrani dobila je "glavu i rep". U 17. minutu bilo je već 49-38. Raul Korner trener Media Bajrojta je u finišu zaigrao zonski presing po čitavom terenu, i zonskom postavkom 1-3-1 u odbrani što je njegovom timu na velikom odmoru donelo pristojnih -3 (52-49).

Nakon početne razmene poena startom drugog poluvremena, raspoloženi košarkaši Frankfurta su preuzeli kontrolu utakmice i do kraja su oni bili ti koji su se za sve pitali .

Statistički podatci će reći više od hiljadu reči. Skajlajnersi koji su sa prosekom 70,4 poena najnefikasniji tim u Ligi, a spremili su "gostima za poneti" 104.Tim iz Frankurta je i u broju asistencija (12,2) bio najlošiji u Ligi a večeras su imali čak 31 uspešno dodavanje. Krajnjih 104-86 obećava bolje dane za Skajlajnerse.

Potvrda dobre forme očeuje se već u utorak 22. decembra kada se ide u goste Merlinsima. Susret u Krajlshajmu počinje u 20.30 časova.