Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Nakon drame do pobede

Koliko je samo živaca bilo potrebno danas navijačima Skajlajnersa, kako bi preživeli sve što se dešavalo na meču sa Hamburgom u okviru 4. kola BBL Lige. Ono što je najbitnije je da je Frankfurt došao do „prvog bala“ nakon velike drame i dodatnih pet minuta borbe sa uprnim gostima sa Severa.

Ovaj put smo gledali, drugi fil pa su meč bolje otvorili gostujući košarkaši koji su poveli sa 10-4. Zonski presing, sa prelaskom na zonu u odbrani puno je problema zadavao Sebastijanu Glajmu i njegovim izabranicima. Na krilima raspoloženog Akima Vargasa koji je dao 10 poena za prvih deset minuta domaćini su održavali rezultatsku ravnotežu.

Drugi kvartal je protekao u igri bez ritma sa puno faulova. Gosti su izveli u tom periodu čak 10 penala, a domaći tim osam. Lamont Džons se probudio i doneo prednost svom timu, ali uporni Hamburg se nije predavao. Na poluvreme se otišlo minimalnim vođstvom Frankfurta 36-35.

Tim sa Severa je u prvom poluvremenu šutirao za tri 1 od 11. Početkom nastavka, su se raspucali i sa 5 datih trojki u trećem periodu poveli sa 57-49. Tada su i domaćini shvatili „da je vrag, odneo šalu“, pa je stvar u svoje ruke preuzeo Kvantez Robertson koji je predvodio seriju svog tima od 9-0 kojom su momentum vratili na svoju stranu.

Kada se u četvrtoj četvrtini pridružio i Momo Džons“ igrajući sa jednom nogom“ jer se povredio u jednom duelu činilo sa da će Frankfurt prelomiti utakmicu. Nisu tako mislili gosti predvođeni Hajkom Šafarcikom prave veliki povratak i u finiš ulaze 71-67. Činilo se da Skajlajnersima nema spasa ali je možda i najbitniju loptu ukrao Akim Vargas za 71-71. Hamburg ne korisrti svoj napada, onda Robertson promašuje otvorenu trojku. Ostalo je još 1,7 sekundi za napad domaćih, koji je bio očajan lopte se dokopao Marvin Oguzipe i sa koša na koš pogodio. U dvorani tajac, nakon pregleda snimka sudije kažu da koš ne važi.

„Što te ne ubi, to te ojača“, e upravo ta poslovica važila je za domaće košarkaše večeras u dodatnnih pet minuta. Povukao je Momo Džons, a ključnu trojku dao „ikona“ Skajlajnersa Tez Robertson za vrlo bitnu prvu pobedu u prvenstvu 83-78.