Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Na Istoku, ništa novo

I dok je prošle takmičarske sezone tim iz grada koji je nosio ime po Karlu Marksu bio jedan od najprijatnih iznenađenja u Ligi, već u ovoj takmičarskoj kampanji bilo je jasno da su Najnersi klub koji pripada samom vrhu Bundeslige. Ekipa je selektirana još pred kvalifikacije za Fiba Ligu šampiona, i odmah se videlo da se radi o jednom veoma dobrom sastavu. Nisu uspeli da uđu u grupnu fazu ovog takmičenja, ali nastupima do sada mogu biti više nego zadovoljni.

Skajlajnersi su doživeli bolan poraz od Merlinsa kod kuće. Gostovanje u Hemnicu je jedno od najtežiš u šampionatu. Problemi sa povredama su konstantni, a i direktni konkurenti sa začelja tabele počeli su da pogazuju „znakove života“.

Kao i duelu protiv Merlinsa, u sastavu Frankfurta nije bilo Džej-Džej Frejzera. Za razliku od meča koji je odigran pre šest dana, odlično se na pozicija organizatora igre snašao Ajzeja Vašington. Zahvajujući perfektnom šutu sa perimetra nakon tri minuta Skajlajnersi vode sa 13-4. Klupi Hemnica nije preostalo ništa drugo nego da pozovu minut odmora. Domaći tim je totalno izdao šut, a i u nastavku gosti su živeli od napadačkog performansa Laurinasa Belijauskasa. Vodi je tim iz Frankfurta i sa 18-9 i 20-11. Problem je bio totalna inferiornost u skoku. Nekako se stekao utisak da odličnih deset minuta nije naplaćeno sa boljih od „samo“ 26-24 u korist sastava iz Hesena.

U nastavku sve se promenilo za 360 stepeni. „Najnersi“, su pronašli šut, te su u 13 minutu prvi put poveli sa 29-28. Skajlajnersi su dominirali u reketu, ali veliki broj ofanzivnih skokova nisu mogli naplatiti poenima, jer je napad jednostavno zakazao.U finišu prvog poluvremena, gosti se ponovo vraćaju u utakmicu. Sve je to bio rezultat dominacije u reketu. Hemnic je prednost održavao trojkama, te se na veliki odmor otišlo sa minimalnih 41-40 u korist „Najnersa“. Veä u trećoj četvrtini, stvari su počekle da dolaze na svoje mesto. Razigrao se Mindauskas Sušinskas, u reketu je kontrolu uspostavio Johanes Rihter, i u 23 minutu bilo je plus 10 (52-42), za Hemnic. U tim trenutcima totalno se raspala igra Frankfurta. Problem i organizaciji igre skoku, izgubljene lopte, sve stari problemi koji ekipu prate kroz sezonu. Pokušao je Belijauskas da spase što se spasiti može, ali što vele „jedna lasta, ne čini proleće“. U poslednjem minutu ove deonice bilo je i 74-52 za „Najnerse“.

Treću četvrtinu domaćin je dobio sa 31-14, i prelomio utakmicu. Do kraja za jedan tim kvaliteta Hemnica, ovco je bio rutinski posao.Jeste da to ne znači mnogo navijačima Skajlajnersa, ali dobro je da tim i u trenutcima kada je pobednik već davno poznat, Frankfurt pokazuje ponos, i trudi se da ne doživi baš rezultaski debakl.Treba biti objektivan i istaći da „Najnersi“, nisu rival protiv koga se može „vaditi“. Ne verujem ni da bilo ko od direktnih konkurenata u borbi za opstanak može pobediti u Hemnicu.Došlo je i do „kozmetičkih promena“, na semaforu do završetka susreta koji je Hemnic dobio sa 89-76.

Za Frankfur su naredna dva meča na domaćem parketu prioritet. U nedelje 29. Januara sa početkom od 15. Časova igra se sa Hamburgom. A potom tri dana kasnije dolazi Hajdelberg.