Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Loših deset minuta dovoljno za poraz

Pred put u Vircburg, puno je kadrovskih problema bilo u redovima Skajlajnersa. Raskinut je ugovor sa letošnjim pojačanjem Entonijem Hikijem, koji je dugo bio povređen, a nakon oporavka nije zadovoljio svojim partijama stručni štab Frankfurta. U sastavu nije bilo ni Brune Vrcića.

Vircburg je jedan od većih rivala u BBL Ligi a u četrnaest međusobnih duela dva tima odnos u pobedama je nerešen 7-7.
Osnovna ideja trenera Sebastijana Glajma je bila "oduzeti" domaćinima ritam i kontrolu utakmice na samom početku. Njegovi momci su tu zamisao u potpunosti sproveli u delo, tokom prvog kvotera. Ponovo je povekao Momo Džons, odbrana je bila na vrhunskom nivou, a ni šut van linije 6,75 nije dobro služio izabranike Denisa Vuherera. Ispostaviće se ključni period ovog duela bila je druga četvrtina. Domaćini su zaigrali agresivnu odbranu na Lamontu Džonsu, Frankfurt je bio bez rešenja u napadau, ponovo su problem predstavljale izgubljene lopte i veliki broj ličnih grešaka. Kad je već zaustavljen Džons mnogo se više očekivalo od Kvanteza Robertsona, Akima Vargasa i Adama Valeskovskog koji su zajedno do odmora postigli samo 2 poena. Ni šut za tri poena nije najbolje služio Skajlajnerse, pa su domaćini dobili drugu deonicu sa 22-9, a poluvreme sa 41-28 što će se ispostaviti kao krucijalni podatak na ovoj utakmici.

U nastavku se razigrao Leon Kracer, do "daha" je nakon par praznih minuta došao Lamont Džons, a sjajno je igrao i kapiten Tez Robertson popunjavajući sve statističke kolone.

Odbrana je i dalje funcionisala odlično, te su gosti brzo uhvatili rezultatski priključak. Poslednja prilika za Skajlajnerse bila je pri vođstvu domaćih 66-61, u finišu susreta kada gosti nakon dve dobre odbrane, nisu realizovalo svoje napade.

Kranji rezultat je glasio 68-67 za Vircburg.
U subotu 23. novembra u Fraport Arenu stiže Brose Bamberg. Meč je na programu od 18. časova.