Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Lider visoka meta

Lider visoka meta Čini me se da je u ovom trenutku Bon tim koji igra najbolju košarku u Bundesligi. Kada je prošle sezone došao na kormilo Telekoma, Tomas Isalo je napravio ogroman posao. Njegov tim je zaustavljen u polufinalu kada je nakon pet utakmica u seriji Bajern otišao u veliko finale.Dolaskom Ti-Džej Šortsa , Bon je postao još ozbiljnija i jača ekipa. Njihovde brojke govore više od hiljadu reči. Dominatno su osvojili prvo mesto u svojoj grupi Lige šampiona.U prvenstvu dele lidersku poziciju sa Albom, a u svojoj dvorani imaju „čistih“ 5-0. Jedino što ih muöi su povrede. Već ranije odsutom MekKalumu, tokom ove nedelje na listi povređenih igrača pridružio se Džeremi Morgan.

Skajlajnersi su napravili dobar posao sa dve vezane pobede kod kuće protiv Ludvigsbuerga i Roštoka. Naredna dva gostovanja koja slede su možda i najteža u celoj Ligi. Realno teško je očekivati pobede u Bonu i Berlinu. Međutim sport je zato i zanimljiv , jer se često dešava da David pobedi Golijata.

Gosti su doputovali bez startnog centra Meta Harmsa, što je mnogo imalo uticaja na početku utakmice. Utisak je da su domaći pomislili da će „bez po muke“, slaviti dok je Frankfur bili impresiniran rivalo. Netipično za Telekom , igrači su u par navrata pokušavali vrlo atraktivno da završavaju napade, što je ozbiljno razljutiulo njihovog trenera. Skajlajk nerse nikako nije služio šut za tri , pa su u prvih deset minuta van linije 6,75 ispucali sedam lopti, a pogodili samo jednu tricu. Raritet ovog prvog perioda da je MVP prošlog kola T-Džej Šorts nije postigao nijedan poen, a „krompirić“, u istoj rubrici imao je i Laurinas Beliuauskas junak pobede nad Roštok.Posle prvih deset minuta na semaforiu je stajalo 22-14 za Telekom.

Početak naredne deonice, protekao je u znaku Kvanteza Robertsona. Najiskusniji igrač Skajlajnersa, povukao je svoj tim te je uspeo prednost domaćih da smanji samo na minus 2 (23-21). Isalo je poznat kao strog trener, a evidentno je bilo da su ga njegovi košarkaši baš dosta puta nervirali tokom prvog poluvremena. Reagovao je Finac i minutom odmora., dobro izribao svoje pulene, koji su počeli da igraju dosta ozbiljnije. Već u 14. Minutu na semaforu je stajalo 31-21 u korist Bona. Problem za sastav iz Hesena, bilo je totalno odsustvo iz utakmice Beliauskasa. Litvanac je nakon 20 minuta ostao bez ijednog poena. Kada se tome doda da u postavi nije bilo klasične petice, 40-27 je još i dobar rezultat na poluvremenu.

Mnogo bolju utakmicu gledali smo u nastavku. Izgleda da je u svlačionici Bona radio „fen“, pa su domaći počeli da pokazuju zašto su sa Albom vodeći tim na tabele. Sa jedne strane posebno je bio raspoložen Tajson Vord, a njegov pandam kod gostiju bio je odlični Lukas Vank.Kada su domaći ubrzali rita, i kada se kako se to popluarno kaže tekma otvorili, Skajlajnersi su počeli da padaju. Posledica je to skraćene rotacije, koja je iziskiovala da se u pojedinim trenutcima igra zonsa odbrana, a protiv timova koji su šuterski jako dobri kao Bon to je veliki rizik. U poslednjem minutu treće deonice domaćini su vodiloi sa 68-45, ado kraja samo je Frankfurt dodao dva poena za 68-47.

Jasno četvrta četvrtina je bila samo formalnost jer je pobedniuk bio poznat. Do kraja to su bile samo kozmetičke promene na semaforu. Za Skajlajnerse je bitno da nisu doživeli baš neki težak poraz, a jako je lepo bilo videti da su i neki mladi igrači imali prilike da debitiuju u Bundesligi. Ruku na srce i kompletan Frankfurt bi vrlo teško izašao na kraj sa ovakvim Bonom.Konačnih 89-66 jeste ubedljiv poraz, ali obzirom na okolnosti očekivan.

Raspored je neumoljiv, pa se več trećeg dana 2023. godine gostuje u Berlinu. Susret sa Albom počinje u 19. Časova. Meni preostaje da Vam poželim srećnu Novu godinu, i da Vam ona donese puno zdravlja. Za ostalo se sami pobrinite.