Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Komšije se radovale

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Očigledno je da je božićna proslava, i trujumf protiv Braunšvajnga u Frankfurtu predugo slavljen. To je sve jasno bilo vidljivo još od starta Hesen derbija koji je igran u Gisenu.

Domaćini su nakon lošeg starta i sedam uzastopnih promena smenili trenera Inga Frajera i na njegovo mesto doveli Rolfa Šolca. Ta "šok terapija" , dala je rezultat jer je "Stara dama" u prethodnom kolu slavila u Bajrojtu.

U vidu treba imati i činjenicu da su domaći košarkaši imali bereme vezanih neuspeha u duelima sa Skajlajnersima. Prethodna tri meča u prvenstvu dobile su komšije iz Frankfurta, a takođe u oktobru mesecu u okviru Kupa takmičenja slavili su Skalajnersi (86-70).

Kao da su ovi fahti uljuljkali izabranike Sebastijana Glajma koji su olako pristupili ovom derbiju. Met Mobli "nije došao u dvoranu", napadački totalno indisponirani Kvantez Robertson, i loše izdanje sve trojice plejmejkera vrlo brzo su se odrazile na semaforu. Gisen je u 7. munutu vodio sa 15-8.

Činilo se da će pauza između četvrtina mnogo više prijati gostima. Ali nije bilo tako, oni su bilo totalno odsutni pa nije ni čudu što smo videli dva komično promašena zicera, i jedno zakucavanje. Sve je to bilo dovoljno domaćem sastavu da u 14. minutu povede sa ogromnih 34-19. Tek tada se probudio Met Mobli vezao pet poena, malo je Frankfurt ubrzao, ali Gisen dominirao u ofanzivnom skoku. Sve to na poluvremenu bilo je dovoljno za prednost "Stare dame" 41-30.

Već po povratku iz svlačionice videlo se da je radio "fen" od strane trenera Glajma. Njegovim tim se sabrao tokom odmora, probudio i krenuo mnogo agresivnije u nastavku. Krenula je lopta u napadu pa je u 23. minutu bilo 43-38 za Gisen. Tada domaćin "nalazi" šut spolja i vrlo brzo opet odlazi na dvocifrenu razliku 53-40.

Kamari Marfi donosi u tim trenutcima čvrstinu u reket, lopta dobro kruži u napada, raspucao se i Tez Robertson, a kada se napokon uključio Jan-Aksel Gudmundson bilo je jasno da je momentum na stani gostiju. Serijom 10-0 oni se vraćaju u utakmicu.

U 36. minutu pogađa trojku Met Mobli za prvo vođstvo Frankfurta (63-61). To je bio nagoveštaj da ćemo do kraja gledati dramu. Na ulasku u poslednji minut Rašid Mur spektakularnom rampom zaustavlja Brednona Bovmena, a u kontri poentira Robertson za 71-69,kraj ? Ne , na binu se penje Islanđanin rođen u Hamburgu Gudmudson koji faulira Bovmena za za "komplet", 2+1, na 25 sekundi do kraja. Klupa Frankfurta zove tajm dovoljno da se postavi zadnji napad. Reprezentativac Islanda gubi loptu, "Tez " pravi nesposrtsku na Brendonu Tomasu i to je kraj. U Hesen derbiju slavi Gisen 75-74

Već u subotu 2. janura nastavlja se šampionat, a Skajlajnersi gostuju u Vajsenfelsu. Meč je na programu od 20 časova i 30 minuta.