Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Kasno paljenje

Sebastijan Glajm i pored svih problema koji su ga snašli tokom sezone, sa svojim Merlinsima vodi ljutu bitku za plasma u plejof. Bivši šef struke Skajlajnersa je nastavio da radi sjajan posao i u novom klubu, pa je sa svojim "čarobnjacima" u februaru igrao i finalni meč nacionalnog Kupa protiv Albe. Na volju i maštu svim fanovima Skajlajnersa ostaje da zamisle gde bi danas bio njihov tim da je mladi i perspektivni stručnjak na njegovom čelu.

Ovako,surova realnost je da su Skajlajnersi napustili društvo najboljih. Do kraja računajući i susret sa Merlinsima ostala su dva kola, sezone koju će svi što pre hteti da zaborave. Desilo se šta se desilo, imora se brzo i trezveno reagovati. Leto je dugo i toplo, ali ponekad i vrlo kratko, u šta se vođstvo kluba uverilo pred početak ove sezone. Što pre treba posložiti tim, dovesti novog trenera (ako je to u planu) i krenuti sa žestokim radom.

Utakmica je mnogo više značila domaćinima. Uprkos činjenici da su početkom marta ostali bez najboljeg igrača Ti-Džej Šortsa za koga je zbog povrede grudnog koša sezona završena, kao i šokantnih vesti da nakon oporavka od korone srčane probleme ima Bogdan Radosavljević, ovaj tim i dalje vodi bitku za plej-of. Na sve pobrojane probleme za sastav iz Krajlshajama, treba dodati i podatak da oni imaju veliki broj odloženih utakmica, koje se moraju nadoknaditi. I videlo se od starta da su domaći umorni. Šut ih nikako nije služio, ali i odbrana gostiju je bila faktor u ovom periodu. Međutim prvo ime početne četvrtine je Rašid Mur. Ovaj momak koji se isključivo svojim radom izborio za to da dobije priliku i u Bundesligi,dao je 14 od 20 poena svog tima koji je na prvu pauzu otišao sa vođstvom 20-18.

Gde je stao popularni "Šid", u drugoj deonici nastavio je tandem Vil Čeri-Džamel MekKlin. Upravo se od ovog dvojca očekivalo da"uvedu tim u mirnu luku", što oni nisu uspeli. Iskusni Amerikanci u osnovnom cilju nisu bili uspešni, ali na ovom susretu su imali jako bitnu ulogu.U rezultatskoj "klackalici" , na startu drugog kvotera zadržali su svoj tim u igri, a onda se na binu popeo tandem Mur-Ponitka. Sjajno su ovi momci odigrali u finišu prvog poluvremena što je njihovom ekipi donelo ogromnih 44-31 na velikom odmoru. Merlinsi su nastavili da se muče u šutu sa distance, a očiglednoje bilo da je ekipa na ivici fizičke spreme.

Znali su "čarobnjaci", popovratku na parket šta im valja činiti. Poslednji učesnik najboljih osam dobiće se u foto finišu i videćemo ko će uspeti da "čekira". tu kartu. Ali kako to obično biva kad nešto mora, onda nikako ne ide. Na startu drugog poluvremena Frankfurt je zaličio na onaj iz najvećeg dela sezone, a to obično izgleda bezidejno. Dugo je rezultat tog perioda bio 4-4 , a domaći košarkaši su potrošili par napada i otvorenih šuteva, koji bi im doneli rezultatski priključak.

Naravno Skajlajnersi su se konsolidovali i "zaplesali". U 27. minutu bilo je 57-37 za goste, a 120 sekundi kasnije i 60-39. U poslednju četvrtinu ušlo se sa vođstvom Frankfurta 60-41.

Merlinsima je trebao čarobni štapić kakobi stigli dopreokreta. Jedina olakšavajuća okolonost za tim iz Krajlshajma, bilo je to što im je rival tim od koga možete očekivati neočekivano.I naravno da se toi dogodilo. Posle jednog ofanzibnog faula Kvantez Robertson je zaradio nesportsku i tehničku grešku, pa su domaći stigli na jednocifren minus (57-66). Posle trojke u 35.minutu Merlinsi su na minus 7 (60-67). A onda ipak sledi završni udarac Skajlajnersa. Serija 4-0 za nedostižnih 71-60. Pored činjenice da je tim iz Frankfurta praktično drugoligaš, oni su uspeli dva puta u sezoni da savladaju Krajlshajm, ina kraju će se pokazati sa te dve pobede "oduzmu" , mogućnost bivšem treneru Glajmu da ekipu vodi u doigravanju. Konačnih 81-70 za Frankfurt, doneo je i šestu pobedu na gostovanju.

Za 1. maj će se raditi udarnički. Poslednje kolo sezonu koju će svi u Frankfurtu hteti što pre da zaborave. U goste stiže Bajrojt koji je u očajnoj formi, pa eto šanse za prvu pobedu u svojoj dvorani u ovoj godini.Susret počinje u 15. časova