Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Iz Ulma sa pobedom

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Polako dolaze na naplatu nesrećni porazi koje su Skajlanersi dožieli na gostovanju u Bonu, i u svojoj dvorani, kada su se junački suprostavili aktuelnom šampionu Bajernu.

Peto kolo donelo je i premijerni trijumf na strani za Frankfurt. Gostovanje u Ulmu nikad nije lako , a pogotovo u situaciji, kada je domaći sastav vezao šest poraza, što u BBL Ligi , što u Evro kupu. Gosti su prvih sedam minuta pogađali isključivo van linije 6,75 i za prvih deset minuta šutnuli su 11 puta za tri, a 8 puta za dva poena. Početkom drugog kvotera u meč se uključio i Leon Kracer koji je sjajno „zidao“ u reketu Ulma i dolazio do poena. Sigurno će ostati misterija zašto su se tada košarkaši Frankfurta odlučili da uglavnom idividualno, iz igre jedan na jedan završavaju svoje akcije, što se automatski odrazilo na rezultat. Ulm je „na krilima“ raspoloženog Zorana Dragića u 18. minutu otišao na 38-29. Ponovo su gostujući košarkaši stegli odbranu, i počeli da spuštaju loptu na raspoloženog Kracera, te sa na poluvreme otišlo sa vođstvom domaćina 38-33. Interesantno je istaći da su kosarkasi Ulma u prvih dvadeset minuta izgubio samo 6 lopti, a Frankfurt četri.

Nastavak utakmice je, pretpostavljam, način na koji trener Sabastijan Glajm želi da njegov tim funkcioniše. Odbrana je funkcionisala odlično, krenuo je ponovo šut za tri poena, a tokom čitavog toka utakmice vrlo dobro je funkcionisao ofanzivni skok. Ponovo je svoj tim povukao Momo Džons. Ovaj rođeni Njujorčanin je preko Saudijske Arabije, Japana, Finske i Crne Gore postao jedan od trenutno najboljih igrača Bundeslige. U redove domaćina je počela da se uvlači nervoza, pa su oni u drugom poluvremenu radili ono što „najbolje znaju“, gubili lopte. U 32. minutu nakon trojke Akima Vargasa gosti su otišli na 61-55. Videlo se da je Frankfurt vrlo blizu velike pobede, a na domak nje ih je doveo Kvantez Robertson svojom trojkom na 2.48 do kraja, za velikih 71-65.

Kao da se ponovo kod igrača Skajlajnersa uvukao strah od pobede, međutim pravovremenim tajm auto m trenera Glajma i sigurnim pogađanjem bacanja u penal završnici, Frankfurt je došao do drugog vezanog trijumfa, pobede nad Ulmom rezultatom 78:72.

U narednom 6. kolu Skajlajnersi na svom parketu dočekuju Bajrojt. Utakmica je na programu 2. novembra sa početkom u 18 časova.