Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Hajdelberg

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Siguran sam da su vas mnogo puta nervirale novinarske floskule o utakmicu svih utakmica, o susretu koji ne vredi dva nego četri boda, o meču istine, itd, itd.... E upravo svi pobrojani atributi odnose se na gostovanje Frankfurta u Hajdelbergu. Jasno je da ako Skajlajnersi slave još uvek će imati šanse da i naredne sezone igraju Bundesligu. U suprotnom već se može praviti strategija za nastup u Pro A Ligi. Pre nego što krenemo treba da znate da je ovo zaostali meč iz 23. kola.

Bokserski rečeno rivali su držali distancu od samog početka.Dalmonte je taktičar poene je traži sa posta insistirajući na dobroj defanzivi.Njegov kolega Frenki Ignjatović je pripadnik srpske trenerske škole čija je filozofija "da napad prodaje ulaznice, a odbrana dobija utakmicu". Posle prvih deset minuta Akademiks je vodio sa 17-15.

Početkom druge četvrtine,ponovo na videlo izlaze sve slabosti Skajlajnersa. Večiti problem su izgubljene lopte, kada protivnik skupi u reketu, spoljna linija i šut totalno podbace , pa su tako gosti do poluvremena van linije 6,75 šutirali 1 od 10. Brzo je to kaznio Hajdelberg koji je poveo sa 23-17, i većim delom ove deonice imali su tu prednost. Finiš jpoluvremena bio je dobar za Frankfurt, izjednačili su na 29-29. Da domaći sastav odu mirniji na poluvreme, potrudio se Robert Lauri koji je sa svojih pet uzastopnih poena doneo prednost Akademiku na velikom odmoru 36-31

Najbolja slika koliko su igrači Frankfurta izgubili samopouzdanje i veru u sebe videla se početkom trećeg perioda. Kvantez Robertson je imao otvoren pogled ka košu, ali se ipak odlučio da asistira prema Metu Harmsu. Centar je zaustavljen faulom,a trener Dalmonte je pozvao svog kapitena bodreći ga da slobodno šutira. U 22. minutu Hajdelberg je poveo sa 39-30, i videlo se da utakmica izmiče iz ruku Skajlajners. U njoj je isključivo držala dobra odbrana, a napad je bio katastrofalan.Prilazili su gosti i na minus 2 (44-46), ali se nekako imao utisak da domaći košarkaši daju trojku kad god treba.Nakon tri odigrane deonice sve je još bilo otvoreno jer je Akademiks vodio sa 52-46.

Mentalno, psihički,a odavno i fizički Skajlajnersi nisu spremni. Uvukla se u ekipu i apatija, strah od svakog novog poraza, i kako utaikmica odmiče to dolazi do izražaja. U 32.minutu Hajdelberg je vodio sa 57-46 i dalo se naslutiti ko će se na kraju radovati.Ušli su domaći u poslednjih 120 sa 70-59, ali nisu mogli da zatvore meč. Ništa to nije vredelo jer kombinacijom promašenih penala i izgubljenih lopti Skajlajnersi su sebe odvukli u poraz 71-65.

Statistika jeste " kao bikini, sve otkriva, a ništa ne pokazuje" .U ovom slučaju je pokazala sve slabosti Frankfurta. sa 15,8 % (3-19) u šutu za tri, sa linije slobodnih bacanja 63,2 % (12-19), i 15 izgubljenih lopti u modernoj košarci nećete nikog pobediti.

Nakon ovog poraza je jasno da opstanak više nije realna opcija.Sledeći meč je na programu 3.aprila kada se gostuje zahuktalom Bambergu. Do kraja treba odigrati hrabro, probati da se postigne još koja pobeda, te učiti iz sopstevenih grešaka. Jedna stara poslovica veliki,"da te na kraju puta stigne ono što si radio usput".Utakmica sa Bambergom počinje u 15.časova