Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Godina opasnog življenja

Za prave stvari nikad nije kasno, te ćemo se mi još jednu sezonu družiti prateći Frankfurt Skajlajnerse. U najvećem gradu pokrajne Hesen ove sezone je akcenat na štednji. Sve je podređeno izgradnji nove dvorane na Kajzerlajlu koja će biti gotova 2025. godine. Novi dom Skajlajnersa biće multifunkcionalan, imaće 13.000 sedećih mesta, a raritet je da ćete u doranu moći doći svim prevoznim sredstvima što podrazumeva i dolazak na utakmicu brodom. Ali do tada treba preživeti, i u novoj Hali neko treba i igrati. A po Frankfurt nije krenulo dobro. Tri utakmice u Bundesligi, tri poraza. Novi je i trener Španac Dijego Okampo ,ali je očigledno da sa timom nije baš sve najbolje "kliknulo".

Četvrto kolo je donelo putovanje u Bon. Domaći Telekom prvi put u 25. godina dugoj istoriji je dva puta za redom propustio učešće u plej ofu. Čelnici tima, okrenuli su list doveli eminentnog finskog stručnjaka Tomasa Isala. Trener pred kojim je evroligaška budućnost je okupio respektabilan sastav, pa je za Telekom imperativ plasman u prvih osam.

Predpostavljam da su u stručno štabu Skajlajnersa spremajući se za utakmicu apostrofirali da se obrati pažnja na Parkera Džeksona-Kartrajta. Ovaj samo 1, 80 cm visoki plej je stigao u Bon kao MVP Francuske Druge Lige i pokazao se kao veliko pojačanje. Upravo je omaleni plejmejker vrlo brzo razigrao svoj tim i nametnuo tempo utakmice koji odgovara domaćem sastavu. Rastrčali su se igrači Telekoma, gosti su u prvih 10. minuza izgubili šest lopti , te sa na prvu pauzu otišlo sa prdnošću Bona (22-16).

Početak drugog kvartale prošao je u znaku Skajlajnersa. Ekipu je povukao Donovan Donaldson, na pravi način su to sa spoljnih pozicija ispratili Branku Badio i Len Šorman, dok je "roletnu u reketu" , spustio Met Harms. Naravno da se to odrazilo i na rezultat, te su gosti sredinom druge četvrtine vodili sa 27-25. Kada je većina igrača koji su doneli preokret, otišla da odmori, došlo je do naglog pada koncentracije. Ponovo su počele da se gube lopte (ukupno 10 do poluvremen) , nedostajalo je ideje u napadu, popustila je i odbrana, što je Telekom iskoristio da na veliki odmor ode sa + 9 (46-37).

Kada su domaći u 24. minutu poveli sa 56-42 bilo je jasno da će Skajlajnersi teško stići do premijernog trijumfa u sezoni. Uspeo je trener Okampo da nekako "primiri" Džeksona-Kartrajta, ali je svojih "pet minuta" imao "stari lisac" Skajler Bolvin, dok je kroz čitav meč goste "terorisao" Džeremi Morgan (trojke 7 od 13). Zahvaljujući individualnom kvalitetu "neuništivog", "Teza" Robertsona Skajlajnersi su se držali "iznad vode". Poslednja kakva-takva prilika za tim iz Frankfurta bila je na pet minuta do kraja kada pri vođstvu Bona 74-66 trupe trenera Okampa nisu iskoristile tri napada za redom. Posle toga poraz je bio neminovan (86-76), a još veći razlog za brigu je i povreda Robertsona u samom finišu susreta.

Frankfurt ostaje jedini tim bez pobede u šampionatu. Nešto se mora menjati kako bi se izašlo iz ove dosta teške pozicije, a za to se mora "zavući ruka u džep". Spominje se i dolazak jednog beka šutera , jasno je da je timu potrebno neko osveženje.

Već sledeće nedelje 24. oktobra sledi novo iskušenje u "Fraport Arenu" , dolazi evroligaš minhenski Bajern. Meč počinje u 15. časova.