Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Frankfurt gazduje Hesenom

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Duh derbija se osećao od samog ulaska u dvoranu. Naravno u ovo vreme globalne pandemije odsustni su navijači koji svemu daju posebnu draž. Upravo su fanovi Skajlajnersa ostavili poruku na delu tribina gde se oni uglavnom nalaze kada nema Korone, sa samo jednom željom, a to je POBEDA. Bilo je interesantno i u novinarskoj loži, a svi koji pomažu u organizaciji utakmice nakon što su obavili svoje dužnosti, zauzeli su mesta na tribinama pa se moglo početi.

Sebastijan Glajm je iznenadio sa startnih pet. Bila je to jedna small bal petorka, u kojoj je praktično na četvorci igrao Kvantez Robertson. Gosti su u teškoj sitaciji, skoro su "viđeni", za ispadanje, ali kada je regionalni derbi u pitanju, tada motiv nikad nije problem.Džon Brajant je na početku držao "košarkašku kliniku". Na krilima svog centra Gisen je mnogo bolje otvorio meč.Već u 6. minutu "stara dama" je vodila sa 20-6.

Dugo je stručni štab Frankfurta pokušao da pronađe pravu petorku. Kontrolu u skoku doneo je Kamari Marfi koji je bio upitan pred ovaj duel zbog povrede. Prvih osam poena za Skajlajnerse dao je kapiten Robertson. A onda su energiju sa klupe ponovo doneli mladi igrači domaćeg tima. Odličan u defanzivi bio je Bruno Vrcić. dok je Lens Šorman sa svojih pet uzastopnih poena zavtvorio seriju Skajlajnersa 18-2, kojom su se vratili u utakmicu. Sa povratkom startnih pet Frankfurta na parket, ponovo se ponovio period dobre igre Gisena. Sa dve "bombe" Dante Gereta gosti su ponovo otušli na pristojnih 33-27. Svojom minijaturom Jon-Aksel-Gudmodson je pomogao timu da na veliki odmor ode sa ipak pristojnim zaostatkom 32-35.

Drugo poluvreme, druga priča. Shvatili su domaćini da Džon Brajant iako je u najboljim godinama ( 33) , ima problema sa kondicijom i kilogramima. Napadali su Skajlajnersi iskljičivo preko Mihaela Kesensa koji je pravio veliki "nered" u reketu Gisena. Kada je u svoj "mod" ušao i Met Mobli izabranici Sesatijana Glajma su vrlo brzo u 23. minutu poveli sa 48-42. U tim trenutcima na parket se vraća "Big Džon". Imao je dovoljno vremena da malo odmori na klupi "uhvati vazduha", i još jednom nas podseti na svoje najbolje dane, demonstrirajući da je i dalje majstor košarke. Sve je radio na parketu poentirao, skakao, blokirao, krao lopte.., Kada bi malo posustao jer mu je već "duša bila u nosu", odlično bi ga menjao Alen Pjanić. U 33. minutu bilo je 69-63 za goste, i nije nagoveštavalo da će se dobro završiti za Skajlajnerse. I onda trenutci odluke. Minut odmora domaćih, i dalje insistiranje na zonskoj odbrani Gisena, i "bombardovanje" Frankfurta u finišu meča. Ako sam dobro brojao domaći su samo u poslednjoj četvrtini dali pet trojki. Kada su u 35. minutu poveli sa 74-71 Skajlajnersi do kraja nisu dali vođstvo. Doduše Gisen se ponovo vratio preko Dantea Gereta koji je nagovestio dramu u finišu. Čuli smo i navijanje u Hali (što puno nedostaje) od strane osoblja kojima je na srcu Frankfurt, ali i od klupe gostiju.

Poslednju šansu Gisen je imao na 26 sekundi do kraja. Skoro ceo napad , Skajlajnersi vode sa 82-79, sam sa otvorenim pogledom ka košu ostaje Bjorn Krauser koji ne pogađa reojku za produžetak. Naravno sa druge strane veliko slavlje, 82-79 pobeda u derbiju, treća u nizu, i san o plej ofu i dalje traje.

U nedeljeu 21. marta u Frankfurt stiže šampion Alba. Meč je na programu od 15. časova.