Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Fehta arhivirana

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Jeste da je neobičan termin (četvrtak), za utakmicu Bundeslige, a još interesantnije da je ovo meč 20. kola, nakon što je tokom vikenda odigrana 21. runda. Kako god bilo Frankfurt je u svojoj dvorani sačekao Rastu iz Fehte. Dve tima su u veoma lošoj formi, domaći imaju seriju od četri uzastopna poraza, dok je gostujući tim još duže u agoniji, i u nizu su od šest neuspeha za redom.

Boje je utakmicu otvorila Fehta, vođstvom 5-0. To je donekle i očekivano, jer je tim trenera Tomasa Peha na poslednjoj poziciji prvenstvene tabele, tako da je za njih svaka tekma praktično i kvalifikaciona. Što se tiče Skajlajnersa, evidentno je da je ekipa u krizi igre i rezultata. Vrlo loše je otvorio duel protiv bivšeg tima Mihael Kesens, a ništa bolji nije bio još jedan ex- igrač Raste Kamari Marfi. Bez unutrašnje igre, poeni i kreacija se tražila sa spoljnih pozicija. Ponovo ovo nije bilo veče Meta Moblija koji je poluvreme završio bez poena. U lošoj formi je već duže vreme i Džo Rehon.

Sve su to gosti iz Nidersaksena iskoristili, u 7. minutu vodili sa 15-11, a šesdeset sekundi kasnije i sa 18-13. Jedini raspoložen u sastavu iz Frankfurta bio je Kvantez Robertson. Još jednom je popularni "Tez" , pokazao sve svoje kvalitete i to zbog čega je ljubimac ovdašnjih fanova. Ništa to nije vredelo, jer su gosti zahvaljujući šutu van linije 6,75 ( 5 od 8), u 12. minutu vodili sa rekordinh 26-18. Interesantno je da je za unutrašnju liniju Frankfurta, nerešiva enigma bio Bjorn Rovers momak koji je i u prvom duelu ova dva tima puno glavobolje zadavao momcima trenera Sebastijana Glajma. Kada se Tezu pridružio svojom minijaturom Bruno Vrcić, a potom sa svojih osam uzastopnih poena na partije iz pripremnog perioda podsetio i talentovani Jon-Aksel Gudmudon, Frankfurt je uhvatio rezultatski priključak. I dalje bez unutrašnje igre na veliku pauzu se otišlo sa vođtvom Raste 42-38.

U nastavku plan stručnog štaba Skajlajnersa je bio vrlo jasan. Lopta se morala gurati pod koš, tražila se unutrašnja igra, jer iz nje proizilazi i širina u napadu. Kada je Rašid Mur rešio prvu situaciju jedan na jedan u reketu, jasno je bilo da ćemo videti mnogo bolje izdanje domaćih. Mihael Kesen je očigledno "ustao na levu nogu", pa se od njega i u nastavku nije mnogo dobilo. Međutim akvizicija za startnog centa Marfi je odlično odradio svoj zadatak, što je njegov tim povelo ka pobedi. Dobila se širina u napadu, "do daha" , a i poena stigao je i Met Mobli. Naravno sve proizilazi iz dobre odbrane, a ona je bila kao u najboljim danima. Serijom 10-0 Skajlajnersi su preokrenuli stvari na parketu, do kraja trećeg perioda održali visoj intezitet igre u odbrani primivši samo osam poena a postigavši 21.

Ruku na srce i gosti su dosta kumovali sopstvenom gubitku utakmice. U trećoj četvrtini na volšeban način izgubili su tri do četri lopte, za čitav meč 19 , a sa tim podatkom teško koga možete dobiti.

Kada je Robertson svojim polaganjem u 33. minutu doneo vođstvo 72-56 činilo se da je gotovo. Ekspresno Fehta uglavnom trojkama pravi seriju od 10-0, ali gosti više nisu imali snage da se ozbiljnije suprotstave Frankfurtu. Bruno Vrcić je sa 13 poena u tom statističkom segmentu stigao do rekorda karijere. I još jedna zanimljivost, prvi put kada je Rasta dobila prvu četvrtinu izgubila je utakmicu.

84-75 pobede Frankfurta, značila je i kraj serije od četri poraza. Za vikend sledi gostovanje u Getingenu.