Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Desetkovani Frankfurt stradao od lidera

Baš se nekako puno stvari urotili da baci senku na ovu sasvim solidnu sezonu Skajlajnersa. Prvo korona virus, potom objavljivanje vesti da tim napušta trener Sebastijan Glajm, i na kraju nezgodan poraz u od destkovanog Vajenfelsa.U Ludvigsburgu u sastavu nije bilo Meta Moblija, Jon-Aksela Gudmudsona, Mihaela Kesensa, Brune Vrcića i Lensa Šormana. A išlo se na noge timu koji je vicešampion, ima devet uzastopnih pobeda protiv Skajlajnersa, i ovo mu je prva" meč lopa", za overavanje pol pozicije pred plej of. Doduše kod domaćih nije bilo Džejlina Smita ponajboljeg igrača, i ozbiljnog kandidata za priznanje MVP-a regularnog dela sezone. Zvanična verzija je da je povređen, međutim čini se da ga trener Džon Patrik odmara pred ozbiljna iskušenja koji tim tek očekuju, jer ovaj momak u proseku igra više od 34 minuta po utakmici. Nije u sastavu bilo ni iskusnog Tremela Dardena. Sada su se Skajlajnersi našli u "koži vukova", svog nedeljnog rivala. Od početka je nameštena zonska odbrana, puno mladih i neiskusnih igrača u sastavu, i 8 izgubljenih lopti za deset minuta nije slutilo na dobro. Već u 5. minutu bilo je 18-8 za domaće, a u poslednjem minutu prve deonice i rekordinh 33-11.

Masimilijan Bege, Leon Pulen, Alvin Onija, Filip Hadenfeld i Džošua Bonga nakon početne inpresionirašću rival i ambijentom potpomognuti Kvantezom Robertsonom i Rašidom Murom prave seriju 12-1, hvataju rezultatsku priključak, i pokazuju da se neće predati bez borbe. Ludvigsburg ne bi bio vodeći tim šampionata da svoje protivnike shvata neozbiljno, pa kada su videli da mladci iz Frankfurta "pokazuju zube" , "dodaju gas", i na poluvreme odlaze sa vođstvom 58-42.

Kvantez Robertson ( dao svoju 500-tu trojku u BBL-u), još jednom je pokazao zašto je to što jeste. Na startu drugog dela on je pruezo odgovornost na sebe, predvodio tim, bodrio i podržavao svoje mlade saigrače da im "ne spadnu gaće". Kada je "banku uzeo" raspoloženi( u trećem kvartalu) Desi Rodrigez desilo se ono što je bilo neminovnost a to je da kvalitetni domaći tim prelomi utakmicu. Neverovatni Rodrigez je predvodio seriju Ludvigsburga od 15-0, pa kad je ekipa trenera Patrika otišla na + 30 (88-58), sve je bilo kristalno jasno.

Do kraja sa jedne strane to je bilo rutinsko odrađivanje posla, a od Skajlajnersa se očekivalo da "našminkaju" krajnji rezultat , a on baš i nije bio prijatan 106-69 za Ludvigsburg.

Utakmica zaostala iz 27, kolaje odrađena, a sledeća je na programu 30. aprila kada se gostuje Bonu. Početak je u 19 časova.