Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Deda Mraz u pravi čas

Mnogi od vas će trljati oči u neverici čitajući neke istorijske podatke vezane za Bundesligu. Predpostavljam da mali broj pasioniranih fanova ovog takmičenja zna da Hajdelberg po broju titulu deli treće mesto sa Bambergom ,jer u svojim vitrinama imaju čak devet pehara nacionalnog prvaka.Ta vremena su davno i lepo sećanje za ovaj klub, koji se pod vođstvom srpskog trenera Branislava Frenkija Ignjatovića nakon 36 godina vratio u elitu.Krenuli su fenomenalno u jednom trenutku bili i ko-lideri na tabeli sa skorom 4-1. Ali kao što to obično biva, upali su u krizu igre i rezultata pa su u Frankfurtu stigli sa serijom od osam uzastopnih poraza.

Nije fraza i za jedne i za druge ova utakmica nije vredela dva, već četri boda. Ulog je bio ogroman za oba sastava, pa je nervoza i rezultatska neizvesnost bila zagarantovana. Ko je očekivao lepršavu i lepu košarku mogao je odmah da prmeni kanal. I krenulo je vrlo rezervisano sa obe strane. Nakon deset minuta gosti su imali rezultatsku prednost (18-15) . Nervoza i napetost mogla se osetiti u samoj dvorani. Ekipe su se bukvalno borile za svaki pedalj terena. Poen se morao zaraditi rudarskim radom u napadu, a oba trenera su insistirala na jakoj odbrani. Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom 32-32-

Meč je neodoljivo podseäao na jednu partiju pokera gde je veliki ulog bio na stolu. Nije se mnogo toga promenilo ni u trećoj četvrtini. O nekim aktratktivnim i lepim potezima nije se uopšte razmišljalo, rezultat je bio taj koji je imao prednost u bilo kom segmentu. Da citiram Zdravka Mamića koji bi rekao "da je pobeda, majka svih majki".

Kao u nekom dobrom špageti vesternu čekalo se samo ko će prvi potegnuti. Na sreću navijača Skajlajnersa, to je bio domaći tim. Ekipa Dijega Okampa je u svojim redovima imala više raspoloženih igrača, ili što bi se žargonski reklo "dužu klupu", bez toga da su zvali stolara. Džamel Mekklin je potvrdio epitet pojačanja, Len Šerman oreol statistički najboljeg mladog igrača šampionata, a Vil Čeri pokazao sve kvalitete plejmejkera koji je doveden sa ciljem da se postigne određeni rezultat. Od svega nabrojanog Frankfurt je u poslednji minut ušao sa ogromnih 79-71. Gosti su se "bacili na glavu". poečeli da pogađaju iz nemogućih pozicija. Brekot Čepmen je na pola minuta do kraja trojkom smanjio na 80-79, ali je zbog protesta smatrajući da je fauliran pri tom šutu dobio tehničku, i nadama MLP tu je bio kraj. Realativno sigurnom penal završnicom Skajlajnersi stižu do četvrte prvenstvene pobede 87-82.

Nova godina će se dočekati u boljem raspoloženju, ali iskušenja tek slede. Prvo je na programu 2. januara kada se u Gisenu igra Hesen derbi. Meč počinje u 15. časova