Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

„Crni se dani, ređaju u nizu“

Nisu bašsvi u Ulmu oduševljeni ovom sezonom. Navijači su nezadovoljni sa činjenicom da je tim rapidno podmađen. Neki od njih su javno izašli sa stavom, da nisu raspoloženi gledati „obdavište“, već tim koji će svima biti rtavnopravni takmac. Kako god „Švabe“, za sada na oba fronta dobro guraju. U prvenstvu se bore za najboljih osam, a u evroligino9m Eurokupu će najverovatnije videti nokaut fazu.

Frankfurt je na ovo gostovanje otputovao spreman da se baci „na glavu“, i da sve od sebe kako bi došao do vrlo važne pobede. Datih 53 poena za prvih dvadesert minuta dovoljno govori koliko su Skajlajnersi imali žečlje za pobedom.Devet datih trojki i dominacija u skoku tima iz Frankfurta u prvom poluvremenu , bio je pravi lakmus i ogledalo ekipa koja je na jedno gostovanje došla sa jasnim ciljem, a to je pobeda. U prvih deset minuta gosti su spakovali 28 npoena, a primili 24. Drugi period je i dalje kontrolisala ekipa iz Frankfurta, te se na veliki odmor otišlo sa prednošću Skajlajnersa 53-46.

Očigledno je bilo da je trener domaćeg tima Anton Gavel svojim momcima „očitao bukvicu“, na velikom odmoru. Poseban naglasak je bio na defanzivoj igri. Sasvim neki novi tim , domaćih je nakon velikog odmora uizašao na parekt. Ulmwerii se radili na brazilski pogon., Ton igri davao je Jago Dos Santos, doke je dominaciju u rekertu preuzeo Bruno Kaboklo. Gosti su ostali bez ikakvih rešenja u napadu, i uglavom u ovom deonici „izan vode“ , ih je držao Kvamntez Robertson. Kako vele kod nas „jedna lasta, ne čini proleće „, te tako ni popularni „Tez“ , nije mogao sam, te je nakon tri odigrane četvrtine Ulmo vodio sa 71-69.

I ako je postojala neka nada, da će se možda stiži do vrlo značajne pobede na ovom gostovanju, ona je uništena u poslčednjih desert minuta. Ulmeri sun potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicu, a gosti iz Frankfurta su se jednostavno rečeno raspali.Kod Skajlanjersa se odbrna raspala, a u napoadu nije više bilo nikakvih rešenja. Domaći tim je poslednju deonicu dobio sa 23-10, i na kraju trijunfovao sa 94-79.

Očegledno je da kako sezona odmiče, Frankfurt ima sve više problema. Mnogo je pitanja, ali malo odgovora. Da li je bilo logično zadržati odličnog centra Matinasa Gebena u ovom trenutku je iluzorno pričati. Veliki problem je nastao i sa povredom jedine prave petice Meta Harmsa u možda u ključnom trenutku sezobe. Bilo kako bilo igra se i dalje i postoji nada. U nedelje 19 marta sa početkom od 15 časova u Frankfurt stuiže Hemnic. Naredni protivnik je u poslednje vreme u vrlo lošoj formi, pa samim tim nada za preko potrebnu pobedu još veća.