Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Čopor "vukova pojeo " Skajlajnerse

Još na početku drugog prolećnog meseca smo se družili. Zbog toga što je Korona virus "ušao" i u redove Frankfurta, naši Skajlajnersi su poslednji meč odigraili 2. aprila kada su savladali Merlinse. Od tada tim je bio u karantinu, pa ako smo vam nedostajali do 9. maja i kraja regularnog dela sezone, često ćemo se družiti. Glavna vest u ovoj puazi izazvanoj opasnim virusom je da trener Sebastijan Glajm na kraju sezone odlazi u Krajlshajm , a ko će ga naslediti i kada, tek ćemo saznati.

Nije se dobro pisalo gostima iz Vajesnfelsa pred put u Hesen. Em njihovi najstariji fanovi ne pamte kada su poslednji pobedili današnjeg rivala, em su stigli sa samo desetoricom u rosteru, od čega četvrorica nisu nu ulazila u igru, elem su došli bez najboljeg igrača i strelca prvenstva Mihala Mihalaka. Od početka je trener Silvano Poropat morao da namestiti alternativnu zonsku odbranu, što zbog iznenađenja za svog kolegu što zbog činjenice da je to bilo i iznuđeno rešenje zbog skraćenog sastava. Na početku domaći su se dobro adaptirali na ovu situaciju pa su šutem sa perimetra kontrolisali rezultat. Strpljivi "vukovi" , od svoga plana nisu odustajali pa su u 7. minutu poveli sa 17-14. Od tog trenutka situacija na parketu se totalno promenila. Frankfurt je uglavnom probao da napade završava šutem van linije za tri poena, a tim iz Vajsenfelsa je pokazivao čitavu lepezu ofanzivnih setova.

I dok je sa jedne strane neuspešan šuterski trening imao Džo Rehon, jednu neverovatnu partiju pružio je Kvinton Huker koji je praktično igrao simultanku. Zahvaljujući njemu desetkovani tim Vajsenfelsa igra neverovatni drugi period. Ovu deonicu su gosti dobili sa 25-17, i na odmor otišli sa prednošću 49-40.Verovali ili ne inspirisani Huker je do poluvremena dao 25 poena.

Situacija se počela menjati na parketu startom drugog poluvremena. Met Mobli je "dublirao" Hukera, te su Skajlajnersi predvođeni svojim najboljim strelec vrlo brzo stigli do izjednačenja 55-55 ( 24. minut).MBC je čvrsto rešio da pobedi na ovom gostovanju,pa su zahvaljujući iskusnom Serhiju Keirušu ponovo počeli da kontrolišu rezultat i dešavanja na parketu.Naravno vrlo teško je igrati svih 40. minuta zonsku odbranu, sa maksimalno skraćenim sastavom koliko god tim bio raspoložen, umor u jednom trenutku uzme danak . To se upravo desilo Vajsenfelsu startom poslednjeg kvartala. Umor, problemi Đorđa Pantelića sa penalima, pad koncentracije sve je to dovelo Skajlajnerse u poziciju da se i oni pitaju oko imena pobednika na ovom meču. Napokon su našli rešenje da malo probiju prvu liniju zonske odbrane, pogodili par šuteva sa distance i u 34 minutu poveli sa 68-65. Kao što napomenih gosti su rešili da slave u Frankfurtu i uspeli su u toj nameri. Serijom 5-0 vratili su momentum na svoju stranu, a junak pobede Huker je na 27 sekundi do kraja pogodio ključnu trojku za vođstvo 78-76. Imao je Frankfurt dovoljno vremena za napad i eventualnu pobedu ali su odigrali jako traljavo i nespretno kao čini se i čitav meč.Hrabri MBC je na kraju sasvim zasluženo slavio sa 81-76.

U utorak se ide na noge lideru na tabeli Ludvigsburgu. To je zaostali duel iz 27. kola. Meč počinje u 19 časova.