Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Častan poraz u Minhenu

Nekako baš u ovo doba godine tim iz Minhena dostigne pravu formu. To ih drži sve negde do sredine maja kada se igra plej of Evrolige, a potom Bajern počinje da pada, te skoro po navici su u veoma lošem ritmu kada dođe finale nacionalnog prvenstva. Ali toj e briga za Andreu Trinkijerija i njegove momke. Frankfurt će do kraja prvenstva imati puno glavobolje i briga, a koliko to god delovalo kao fraza u duelu sa vicešampionom nema se šta izgubiti, samo se može eventualnom senzacionalnom pobedom puno toga dobiti

Najveći od svih Majkl Džordan veli "da poraz prihvata, ali tek kad da sve od sebe da pobedi". Ovom devizom nisu se vodili Skajlajnersi na gostovanju u bavarskoj Prestonici.Jeste fakat da su otputovali na megdan velikom favoritu bez Vila Čerija i Kvanteza Robertsona. Stojii činjenica da je Bajern u ovom trenutku mngo kvalitetniji i bolji tim.Takođe dve ekipe su na suprotno dijametralnim pozicijama prvenstvene tabele, ali pristup utakmici mora da zabrine sve u Frankfurtu. "Lastiš" je popustio i da meč nije ni krenuo.Skoro sedam minuta gosti su ostali bez poena,startnih 14-0 domaćih dovoljnog ovori šta smo videli na samom startu. Bez rešenja u napadu,a još manje u odbrani. gostiju Rezultat na semaforu je bio poražavajući posle deset minuta sastav iz Minena je vodio sa 19-4.

Nije se mnogo toga promenilo ni u nastavku. Izgubljene lopte u nizu, očajan šut spolja, bez ikakve ideje u napadu nastavili su Skajlajnersi. "Znakove života", u gostujućem sastavu pokazivao je jedino iskusni Džamel MekKlin.On je do poluvremena dao osam od 18 poena svog tima.Frankfurt je za 20.minuta igre izgubio 10 lopti , a za tri šutirao 1 od 11. Trinkijeri je naravno dao šansu igračima koji nemaju veliku minutažu tokom sezone, a oni su pokazali pravi pristup dresu koji nose, i želei su da se nametnu svom stručnom štabu. Na poluvremenu Bajern ima ubedljivih 39-18.

Petnaestominutna pauza dobro je došla Skajlajnersima da se malo saberu.Skoncentrisali su se momci iz Frankfurta, izgubljene lopte su stavljene pod kontrolu, proradio je skok,a i krenula je l lopta u napadu. Sve to odrazilo se na rezultat,pa je bavarski gigant sredinom trećeg perioda vodio 46-30. Reagovala je klupa domaćih,minutom odmora , pa je ponovo od čas posla bilo +21 (53-32). Koliko je bolje timiz Hesena izgledao u nastavku, reći će vam činjenica da su u trećem kvoteru dali 17 poena, a za čitavo prvo poluvreme 18.

Poštoj e pobednik odavno bio poznat,ovo je bila šansa trenerima da isprobaju i neke taktičke varijante.Sve kojima su pri srcu Skajlajnersi treba da raduje pristup ekipe u drugom poluvremenu. Pokazali su gosti karakter, kako je utakmica krenula delovalo je da će to biti pravi debakl ekipe iz Hesena. Jasno ni Bajern nije igrao punom snagom u nastavku, ali se čini da je Frankfurt bio sasvim pristojan rival u drugom poluvremenu. Poslednja četvrtina završena je 18-13 u korist Skajlajnersa, a utakmicu je dobio Bajern sa 72-53.

Već u utorak 15. februara na programu su mečevi 21.kola. U Frankfurt stiže šampiona Alba, koja je u poslednje vreme u odličnoj formi. Meč počinje u 19. časova