Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Brejk u Vircburgu

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Tim iz rodnog grada Dirka Novickog i Maksimilijana Klebera ušao je u novu sezonu u totalno promenjenom izdanju. Stiglo je u Bavarsku puno igrača sa svih krajeva sveta pa su dobili simpatičan nadimak "ujedinjene boje". Veliki problem za trenera Denisa Vuherera predstavlja povreda njihovog južno-američkog tandema Nikolas Kavračo-Lućijano Parodi. Reagovalo se "u hodu", što znači da nema problema sa budžetom.

Frankfurt je na ovo gostovanje stigao, pa skoro sa imperativom pobede. Već od starta videlo se da su Skajlajnersi napravili dobru pripremu za večerašnjeg rivala. Vrlo pametno su napadali visoke igrače preko raspoloženog Meta Harmsa , a igrom je odlično "dirigovao" Vil Čeri. Jedini pad u igri gostiju desio se u finišu prve četvrtine. Domaći su prešli na zonsku odbranu, što je u početku zbunilo igrače Frankfurta, pa je Vircburg poveo sa 21-14. Usledio je pravovremeni tajm i serija tima iz Hesena od 7-0. Sa pametnom i strpljivom igrom nastavilo se i u drugom kvoteru. Ravnoteža je držana u skoku, nije dozvoljeno Vircburgu da nametne svoj ritam utakmice, a par šuteva je pogodio i Branko Badio pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću Skajlajnersa 40-39.

Pokušao je Vuherer početkom drugog poluvremena sa uvođenjem Feliksa Hofmana da dobije na čvrstini u igri svog tima. Frankfurt je za ovaj meč fizički bio maksimalno spreman. U svaki duel gostujući košarkaši su ulazi odlučno i sa željom da ga dobiju. Predvođeni raspoloženim Lenom Šermanom Skajlajnersi u 24. minutu vode sa 55-46. Pravovremenom reakcijom i minutom odmora klupe domaćih, "crveni" prave seriju od 9-0 i vraćaju se u meč. Ali gosti na sve imaju odgovor, preko Lukasa Vanka i Meta Harmsa u poslednjih deset minuta ulaze sa obećavajućih

64-60. Videlo se da domaći tim nikako ne može da uhvati ritam. Previše izgubljenih lopti (19) i promašenih slobodnjih bacanja (9-18) , uz odličnu defanzivu i skok Skajlajnersa nisu im dali nikakvu šansu za pobedu. Kada je Brank Badio na 2 minuta i 41 sekundu pred kraj pogodio trojku za 77-70, jasno je bilo da je "čekiran" , trijumf. Rival je tek tada počeo da pogađa iz svih pozicija, zbog imperativa pobede, gostima je počela da "ulazi voda u uši", ali je pribrani Badio stavio još jednu trojku za slavlje u Vircburgu 83-78.

Sada sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza do početka decembra. To je lepa prilika da se povređeni igrači oporave, a i da tim ima mnogo više vremena za treninge. Merlisi sa Sebastijanom Glajmom u odličnoj formi stižu u "Fraport Arenu" , 5. decembra. Duel počinje u 15. časova