Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Braunšvajg

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

„Lavovi“, iz Braunšvajnga su na iznenađenje mnogih prošlosezonsku takmičarsku kampanju odradili vrelo dobro. Trener Ramirez odlično je predvodio tim koji je bez većih problema izborio opstanak , a uspeo je da se plasira iu na finalni turnir Kup-a. Ove sezone „mezimče“, Denisa Šrudera otvorilo je prvenstvo sa četri poraza. Za sve u klubu to je ozbiljno upozorenje, te gostovanje u Frankfurtu donosi i rezultatski imperativ da se zabeleži pobeda.

Što se domaćih Skajlajners tiče, oni se drže devize „Karija „Pešića „da je mnogo bolje pobedi, nego izgubiti“. Nakon slavlja u Vajsenfelsu ekipi je laknulo jer su uspeli da dobiju izgubljernu utakmicu. Sada slede dva meča kod kuće, pa bi eventualno i jedna pobeda još voiše podigla samopouzdanje izabtranika Gereta Harmnika.

Iznenađenje na startu duela sa Brušvajgom bio je izostanak iz startne postave oba „teška“, centra Skajlajnersa Martinasa Gebena i povratnika Meta Harmsa. Kao startna petica krenuo je Lorenc Breneke i to je samo na početku dalo rezultat. „Lavovi“, su skoro 180 sekundi ostali bez poena, ali činilo se da Frankfurt je to slabo realizovao serijom od 5-0 na startu utakmice. Potvrdu toga brzo smo dobili, jer je Braunšvajg napravio parcijalnih 15-0, ostavio domaće skoro pet minuta bez koša. Sreća da ni gosti nisu bili baš previše surovi, izgubili su šest lopti pa ih je to koštalo prednosti od „samo“ 17-7 na kraju prvog perioda.

Činjenica je da je rival stigao sa samo deset igrača u rotaciji. Stoji i to da ih je devet uvodio u igru trener Ramirez. Ta kombinacija čestih izmena, niske ali vrlo pokretne petorke, i zonske odbrane je Braunšvajgu donela rezultat. U 14. minutu „lavovi“ vode sa 24-9. Skajlajnersi nikako nisu mogli da uspostave unutrašnju igru, dok je spoljašnja bila još gora (za tri 0-12). U finišu prvog poluvremena povredio se Devid Kremer pa je top puno poremetilo njegov tima. Po „bombu“, su dali Robertson i Ogbijese , igralo se angažovanije u odbrani pa se na poluvreme otišlo sa podnošljivih minus 8 (22-30).

Činilo se da odmor nije mnogo prijao domaćinu, jer je rival vrlo bfrzo po startu drugog poluvremena otišao na novu dvocifrenu prednost (34-24). Međutim prevarili smo se. Dominaciju u reketu uspostavio je Martinas Geben, te Braunšvajg nije imao nikakvo defanzivno rešenje za njega. Čitav „šaržer“, ispraznio je Beliauskas, no na žalost domaćih fanova, uglavnom su to bili „ćorci“. Skajlajnersi su snagu crpeli iz odlične odbrane. Medicinski tim jeste delimično osposobio Kremera, ali je ta povreda leđa ostavila traga. Nije se on puno naigrao u ovom periodu, a dok je bio na klupi, šetao je, jer nije mogao da sedi. Uspeo je Frankfurt u smiraj trećeg perioda i da izjednači 40-40, ali boljom završnicom „lavovi“ , vode sa 46-41, pred odlučujući kvoter.

Džošua Obijase je vrlo brzo jeftino prodao dve lopte, a sve je to kažnjavao odlični centar iz Angole Jilson Bango. Totalno indisponiran danas je bio Litvanac Beliauskas ( iz igre 1-11), koji nije mogao „dvoranu“ da pogodi. Domaći sastav je definitivno pad doživljavao svaki put kad je Martinas Geben išao da odmori. Gosti su znalački koristili sve brojne greške i promašaje koje je rival sa druge strane danas pravio. U pravom trenutku Kremer se ponovo pojavio na terenu, a on je igrač koji zna kako se dobija utakmica. Ali ako ćemo pošteno, Braunšvajg je danas bio manje slabiji takmac na ovom meču. Problem za Skajlajnerse je što se dueli protiv direktnih rivala ne smeju gubiti na svom parketu. Na kraju smo videli i dramu, Braunšvajg se uplašio pobede, pa su igrači Frankfurta prišli na samo minus 2 (56-58), i imali napad za produžetak ili pobedu, ali je Frejžer izabrao loše rešenje. Ligaški prvenac Braunšvajg je ostvario u Frankfurtu pobedom 61-59.

Već za sedam dana je nova šansa. U Frankfurt stiže „ranjeni“ Oldenburg. Susret je na programu 6. Novembra od 15 časova.