Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Božićni party

Božić je i vreme praznika pa se očekivalo da u duelu sa Braunšvajgom vidimo jednu tekmu koja će baš "pasovati" , u ova pomalo tužna praznična vremena.

Sudijksa trojka na čelu sa Anom Panter zauzela je od starta vrlo čvrst kriterijum. Podatak da smo u prvih 10. minuta zbirno videli ukupno 15 ličnih grešaka (Frankfurt 9, Braunšvajng 6), govori vam da od košarke ništa skoro pa nismo videli. Ekipe su usled velikog broja penala izvele ukupno 18 slobodnjih bacanja. Problem za domaći sastav bio je to što je Tez Robertson vrlo brzo zaradio dva faula.

Kada se startom drugog perioda ubrzalo, i kada je tekma dobila ritam i tempo, Skajlajnersi su preuzeli kontolu. U 12. minutu bilo je 31-22, a šestedset sekundi kasnije i rekordnih 36-26. Odlična je bilo odbrana na centrima gostujućeg sastava , koji su ostali bez lopti od spoljne linije. "Lavovi" sa sa dve brze trojke vraćaju, pa je trener Glajm morao da zatraži tajmaut kada su gosti smanjili na 36-34. Dalo je to rezultata,jer se njegov tim trgao, ali je ekipu iz Nidersaksena u igri držao odlični Karim Jalou, te je poluvreme domaći sastav dočekao sa prednošću 47-45.

U nastavka raspucao se Met Mobli činilo se da Božićni partiy Skajlajnersa možei da počne. Kad igrate protiv Braunšvajnga vrlo je bitno da kontrolišete skok. I sve su to odlično uradili domaćai košarkaši, a kad je trebalo staviti tačku na pobedu, bez potrebe se uvukla nervoza. Dve nesportske lične Frankfurta bile su najava neizvesne završnice.

"Nudili" su se "lavovi" i početkom poslednjeg perioda kada je njih uhvatila nervoza. U 37. minutu bilo je 84-77 za Skajlanerse i činilo se da je priča gotova. Par loših rešenja u napada i gosti preko Džejmsa Robinsona na 29 sekundi stužu do izjednačenja 84-84 . Po jedan napad sa obe strane do kraja regularnog dela, Frankfurt gubi loptu, a Karim Jalou nije pogodio za pobedu.

Deda Mraz je ipak svratio u Fraport Arenu. Njegov Alet Ego večeras bio je Met Mobli. Ovaj iskusni šuter nije dozvolio svom timu da potone u produžetku, te je sa svojim kolegama stigao do treće prvenstvene pobede. Kako je krenula utakmica nije puno obećavala, ali smo na kraju dobili Božićnu poslasticu ukrašenu pobedom Skajlajnersa 103-08.

Sreda 30. decembra je dan kada se u Gisenu igra Hesen derbi. Meč počinje u 19. časova i to je idealna prilika da se dođe do još jedne pobede.