Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Bez slavlja za Božić

Bolje nije moglo nego li da za praznike u goste dođe Hemnic. Uz Bon momci iz bivšeg grada koji nosi ime po Karlu Marksu su najprijatnije iznenađenje prvenstva. Dugo su i strpljivo gradili tim koji pod vođstvom argentinskog stručnjaka Rodriga Pastorea ne skriva ambiciju da želi biti među osam najboljih na kraju regularnog dela. Imali su međutim i domaći puno toga za reći još od samog starta. Vratio se Vil Čeri i odmah je igra dobila na "mirisu i uskusu". Još lepši događaj za sve fanove bio je i povratak Branku Badia. Sve se to odmah odrazilo, kako na igru tako i na rezultat. Nakon deset minuta Skajlajnersi su vodili 21-19.

Druga deonnica nije bila baš napadački kvalitetna. Oba tima pokazala su ogromnu želju da na kraju pobede, dok je za domaćine možda i razumljivo da su nervozni, Hemnic praktično nema šta izgubiti. U takvom omeru snaga se otišlo na veliki odmor na kome su Skajlajnersi imali + 3 (35-32).

Čudno je krenulo drugo poluvreme ove utakmice. Sa obe strane su obeležene rezultatskim amplitudama. Najnersi su bolje krenuli, ali je Frankfurt serijom 5-0, u 23. minutu stigao do 42-37. Gosti su uzvratili sa serijom 7-0 začinjenom i tehničkom greškom trenera Dijega Okampa.Kod tima iz Hemnica strašnu partiju pružio je Litvanac Mindauskas Šušinskas. Sjajno se kretao bez lopte, njegovo igrači su ga pronalazili u pravom trenutku, pa je on u "u šahu" , držao Skajlajnerse.Svojih pet minuta imao je na ovom susretui i Džamel Mkklin koji je pokazao da poseduje ogroman kvalitet. Ne znam iz kojih razloga ovu utakmicu je želela obeležiti i sudijska trojka. Valjda je vreme praznika pa su i oni želeli da posteste da su tu. Taj treći period bio je ubedljivo najintesantniji na utakmicu, pa su Najnersi na ulasku u poslednji period vodili sa 57-55.

Poprilična je to bila uspavanka, izgleda se lepo slavilo, te su onako neprimetno domaći u poslednjih 180 sekundi regularnog dela ušli sa finih 68-64. U tim trenutcima izabranici Rodriga Pastorea pokazali su karakter napravili seriju 6-0 i došli na domak pobede. Pri nerešenom rezultatu 70-70 i jedni i drugi su imali napad za trjumf. Gosti su izgubili loptu, a iz nepoznatih razloga danas neraspoloženi Badu pokušao je da bude heroj domaćih. Nakon regularnih 40. minuta 70-70.

U dodatnih pet odlučile su trojke. Razmenili su ih Frenc Mesernet sa jedne i Rašid Mur sa druge strane. Presudio je svojom "bombom" Niklas Vimberg. Delovalo je da će njegov pokušaj izaći iz koša, ali nažalost fanova Skajlajnersa on se vratio kroz gvožđe. Dovoljno da Hemnic slavi sa 82-78.

Nema odmora, jedna od najbitnih utakmica u sezoni je u "Fraport Areni". Hajdelberg stiže preposlednjeg dana ove kalendarske godinu. Susret je na programu od 19. časova