Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Bez iznenađenja u Fehti

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

I da je Frankfurt bio kompletan na gostovanju u Fehti, forma ovih timova govori da bi domaća Rasta bila favorit u ovom duelu. Stigli su gosti na sever zemlje bez povređenih Leona Kracera, Ričarda Frojdenberga i Mome Džonsa. Statistika veli da su Skajlajnersi trijumfovali na sva tri gostovanja u Fehti, a interesantan podatak je da su od međusobnih šest duela do sada ovih rivala , gostujući timovi slavili pet puta.

Ionako oslabljeni sastav gostiju dospeo je u nezgodnu poziciju još na samom startu kada su vrlo brzo u probleme sa penalima ušli Šakil Hajns, i iz trejda sa Getingenom novopridošli Darijus Karter. Bez obzira na sve te činjenice, momci iz Frankfurta uspeli su da limitiraju domaćina na samo 18 postignutih poena za prvih deset minuta. Tada se "razgoropadijo" Kvantez Robertson koji je nagovestio da se njegov tim neće predati bez borbe favorizovanim domaćinima. Na krilima kapitena, odličnog ofanzivnog skoka, i još bolje odbrane, gosti su u 17. minutu poveli sa 25-24. Momci trenera Pedra Kaljesa su se brzo sabrali, i zatvorili poluvreme serijom 10-2, za prednost na velikom odmoru od 34-28.

"Mister Frankfurt" ili ti Tez Robertson imao je svoju minijaturu početkom treće deonice. Svojom serijom od tri uzastopne trojke "za poneti" ozbiljno je nasekirao domaće navijače. U 24. minutu Skajlajnersi su vodili 41-37. Velika je šteta što taj momentum gosti( tačnije ), Hakim Vargas nisu iskoristili, jer je ovaj iskusni košarkaš promaši četri otvorena šuta za tri poena. Da je kojim slučajem Vargas bio precizniji i mirniji čini mi se da bi domaćin bio u velikom problemu.

Kako se to dalo i naslutiti, danak skaraćenoj rotaciji Frankfurt je počeo plaćati u poslednjih deset minuta. Trener Sebastijan Glajm je na ovoj utakmici koristio svega devetoricu igrača. Došlo je do zamora kod Robertsona, nastavili su se problemi i sa penalima, dok je totalno popustio i skok. Sve su to iskoristili domaćini i predvođeni raspoloženim Džošom Jangom, stigli do pobede protiv vrlo "žilavih" gostiju. Bez obzira na poraz igrači Skajlajners zaslužuju sve čestitke za partiju prikazanu u Fehti. Da se ovako igralom tokom dosadašnjeg dela sezone, kolona sa brojem pobeda bila bi bogatija.