Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Berlin „preslišala“ Frankfurt

Nakon što je poklonjena pobeda u Bonu, pa junački odigrana utakmica protiv Bajerna, košarkaši Frankfurta doživeli su ubedljiv poraz na gostovanju u glavom gradu.

Već treći put gledamo jedan te isti scenario kada su mečevi Skajlajnersa u pitanju. Ni u Berlinu nije „izneverena tradicija“, ponovo su izabranici trenera Sebastijana Glajma dobro otvorili susret, poveli sa pet poena razlike, i napadački potentan tim sveli na svega 17 poena za prvih deset minuta. Polako su gosti počeli popuštati u drugom kvartalu, ponovo zahvaljujući (nazalost), svom „trade mark“ u ovoj sezoni, izgubljenim loptama (9 do poluvremena). Ni šut van linije 6,75 nije služio gostujući tim, iz deset pokušaja pogodili su samo dva puta. Stvari su krenule loše u finišu drugog kvartala kada su „Albatrosi“ u 19. minutu otišli na dvocifrenu razliku 37-26. Posle 20. minuta igre na semaforu je pisalo 40-28 za Albu.

Koliko puta ste čuli za izraz small ball? E šta to znači u modernoj košarci, pokazao nam je vremešni Aito početkom nastavka u „Mercedes-Benc Areni“. Iskusni španski strateg je na klupi ostavio kamerunskog centra Lendrija Nokoa „koji nije došao na utakmicu“. Snizio je postavu, na peticu postavio Luka Sikmu, i stvari za Skajlajnerse krenule su od lošeg, ka gorem. Primarna serija 15-0, sekundarna 17-2 rešila je pitanje pobednika na ovom meču. Tim iz Frankfurta ostao je bez poena 3.30 minuta, početkom trećeg perioda. Domaćini su namentuli svoj stil igre, trči i pucaj. Dali su 14 trojki, imali 42 skoka, i podelili 25 asistencija. Statistika Frankfurta dovoljno govori o uzrocima poraza. Za tri su šutirali 6-23 (26,1%), imali samo 25 skokova, a zanimljivo isti odnos je bio u asistencijama i izgubljenim loptama, po sedamnaest.Na kraju je Alba upisala ubedljivu pobedu 87-53.

Treba istaći i sjajnu sekvencu mladog Brune Vrcića. Ovaj devetnestogodišnji momak rođen u Minhenu, dobio je 16 minuta od svog trenera da pokaže šta zna i ume. Momak je zabeležio 9 poena, a svom učinku dodao još 2 skoka i asistenciju. Opravdao je poverenje koje mu je ukazao trener Glajm i pokazao da se na njega može ozbiljno računati tokom sezone.

Raspored nije išao na ruku Skajlanersima. U prva tri kola igrali su protiv dve evroligaške ekipe, pa sada objektivno slede dueli sa timovima protiv kojih se može računati na mnogo bolje rezultate.

Prvi takav protivnik je novi bundesligaš ekipa Hamburga, koja gostuje u „Fraport Areni“, 18. oktobra. Meč počinje u 18. časova.