Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Bajrojt prekinuo seriju pobeda

Nakon velike pobede u Ulmu, "mirisalo" je na dobro za Skajlajnerse i pred gostovanje Bajrojta, koji je u Frankfurt stigao nakon četri vezana poraza u šampionatu. Treba iskreno priznati da su gosti iz Bavarske mnogo bolji tim nego što to govore njihovi rezultati. Znalo se i pre početka utakmice da će oni ići na pobedu pogotovo što su se u sastavu našli i oporavljeni Andreas Zajfert kao i novo pojačanje Nejt Linhart. I domaćini su imali razloga za zadovoljstvo jer se od povrede oporavio Entoni Hiki od koga se puno očekuje tokom ove sezone.

Frankfurt je imao bolji start poveo sa 9-4, i kladim se da niko u dvorani nije verovao da je to praktično sve što su videli od svojih ljubimaca. Gosti su brzo uspostavili kontrolu nad utakmicom, za razliku od nekih prđašnjih izdanja zaigrali odličnu odbranu, i odigrali timski odlično.

Sve to nisu posedovali igrači trenera Sebastijana Glajma koji je reagovao sa dva brza tajm auta, ali niko nije mogao "povući ručnu, kada su kola krenula nizbrdo". Nije čini se dovoljno bio iskorišćen za igru raspoloženi Leon Kracer, ponovo se poseglo individualnim rešenjima, i do iznemoglosti se šutiralo van linije 6,75. Kada su gosti iz Bavarske u 19. minutu poveli 48-28 jasno je bilo da će Skajlajnersi teško do treće vezane pobede. Do poluvremena primljen je 51 poena, dato samo 31 , očajno se šutiralo za tri 3-13, dok je Bajrot u šutu za tri bio vrlo dobar 6-11. Ponovo su se kao problem javile i izgubljene lopte 8 za prvih 20. minuta.

Nastavak je bio "jednomsmerna ulice", jer su utakmicu pod kontrolom držali košarkaši Media Bajrojta. U 27. minutu gosti su vodili sa 70-43, i govor tela igrača domaćeg sastava je jasno stavio do znanja da do velikog preokreta neće doći.

Jedino što su Skajlajnersi uspeli do kraj je da "našminkaju semafor", i izgube sa 88-74.